Kollégáink

Dr. Krémer András PhD. – A Rézler Gyula Mediációs Intézet igazgatója, főiskolai tanár.

Dr. Krémer András

Szakterülete a konfliktuskutatás, konfliktuskezelés, konszenzuskeresés, kollektív probléma-megoldás elméleti és gyakorlati kérdései, ideértve a participáció, a közösségi tervezés, stratégiai tervezés kérdéseit is. E tárgyban az utóbbi években számos képzésben vett részt, hallgatóként és trénerként egyaránt, melyek során több nemzetközi és hazai szervezet is elfogadta mediátorként, trénerként, (CDR (USA), ILO, FMCS (USA), ACAS (GB), Munkaügyi Közvetítői és Döntőbírói Szolgálat). PhD disszertációját a konfliktus, kommunikáció témákhoz szorosan kötődő társadalmi hatásvizsgálatok témakörében készítette. 2005-2011 között az Országos Mediációs Egyesület elnöke. Több mint húsz éve foglalkozik az alternatív vitarendezés gyakorlati alkalmazásával, “alapító tagja” a Munkaügyi Közvetítői és Döntőbírói Szolgálatnak, tíz éven keresztül irányította a hazai oktatásügyi konfliktuskezelés állami intézményét, több mint huszonöt éves egyetemi oktatói tevékenysége során fejlesztette és oktatta az alternatív vitarendezés tárgyakat is. Közvetítői minőségében eddig mintegy 500 vita megoldásában vett részt (85% feletti sikerességi aránnyal), s a viták jellege igen széles skálán mozgott, az oktatási, környezetvédelmi, munkaügyi vitáktól egészen a közösségi, szervezeti, gazdasági és családi konfliktusokig. Számos hazai és nemzetközi konferencián tartott előadást, e tárgykörben több tíz publikációt jegyez. A Magyar Igazságügyi Akadémiával együttműködésben megvalósított mediátorképzés vezetője.

Dr. Barinkai Zsuzsanna​ – Ügyvéd, mediátor, tréner


Dr. Barinkai Zsuzsanna

1977-ben szerzett diplomát az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán. Pályáját bírósági fogalmazóként, illetve a Pesti Központi Kerületi Bíróság titkáraként kezdte, majd bírói szakvizsgát tett, később pedig biztosítási szakjogász képzettséget szerzett. 1996 óta egyéni ügyvéd, 2000-2008 között a Család, Gyermek, Ifjúság Egyesület Mediációs és Jogi Irodájának vezetője. Több mediációs szakkönyv, köztük a “Pereskedni rossz” című kötet szerzője.

Erdész Anita – ​​Kommunikációs- és vitarendezési szakértő, mediátor

Erdész Anita

Szakterülete a kommunikáció, a konfliktusprevenció és az alternatív vitarendezés. A témákhoz kapcsolódóan tanácsadóként dogozik, kutatásokban vesz részt. Az Országos Mediációs Egyesület valamint a Munkaügyi Közvetítői és Döntőbírói Szolgálat tagja, alapítása óta a Foresee Kutatócsoport szakértője, a KIM közvetítői listáján jegyzett mediátor. ​Szakirányú ismereteit a PPKE Bölcsész Karán működő mediátor képzésben és a Kisebbségi Mediációs Intézet (KIME) családi és interkulturális specializáltságú kurzusán szerezte. Az alábbi projektekben az Országos Mediációs Egyesület tagjaként és a KIM közvetítői listáján jegyzett mediátorként a mediáció hazai elterjedését segítő programok munkacsoportjaiban tevékenykedett; külsős tanácsadóként majd az OFI munkatársaként az OKSZ programjának előkészítésében, megvalósításában dolgozott. A Foresee Kutatócsoport szakembereként bűnmegelőzési illetve iskolai programokban vállalt szerepet. 1. NFGM-OME Mediációs Pilot Program (gazdasági mediáció) 2. OITH-OME Bírósági Kísérleti Program (mediáció polgári perekben) 3. Az alternatív vitarendezési technikák bevezetése az oktatási intézmények működési és nevelési gyakorlatába – az Oktatásügyi Közvetítői Szolgálat programja (oktatásügyi mediáció) 4. OBmB Bűnmegelőzési Modellprojekt (települési mediáció) 5. PAKK program (oktatásügyi mediáció) 6. Klíma+ program (közösségi konfliktuskezelés az iskolában, a Belügyminisztérium és az OBmB támogatásával) 7. AVR Projekt (iskolai konfliktuskezelés alternatív módszerekkel a szakképző iskolákban, az OFI és az OKSZ programja az NSZFI támogatásával) Marketing és kommunikációs szakemberként az elmúlt tizenöt évben széleskörű iparági ismeretekre és munkaügyi kapcsolatokra tett szert az FMCG szektor, a szolgáltatóipar, a gyártás, az építőipar és az oktatás területén működő, az üzleti- és a közszférába tartozó hazai és nemzetközi munkaadók alkalmazottjaként.